Новини України. 6 жовтня. Два випадки захворюваності на каліфорнійський грип виявлено у підлітків у Запорізькій області.

У двох запорізьких школярів виявили каліфорнійський грип

Як зазначив головний санітарний лікар області Анатолій Севальнєв, зростання захворюваності на грип в цьому сезоні запорізькі лікарі очікують у вже листопаді – грудні.

Лікарі прогнозують всі штами, які були за два останні роки, і новий різновид грипу – “Перт” типу А (H3N2), який у минулому році пройшов по країнах Північної Америки, США і Канаді.

Цей штам викликає серйозні ускладнення, що зачіпають органи дихання, але не такий страшний як “свинячий“. Вакцина від нового різновиду грипу вже існує і буде в регіоні в необхідній кількості.

Хоча вакцинація проти грипу не обов’язкова, запорізькі епідеміологи радять робити щеплення. Особливо це необхідно представникам так званих груп ризику – медпрацівникам, вихованцям дитбудинків та інтернатів, школярам, ​​літнім людям, а також тим, хто страждає на хронічні простудні захворювання.

Нагадаємо, керівник відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. Громашевського АМН України Алла Мироненко заявила, що взимку в Україну з’являться два нові штами грипу, до яких в українців немає імунітету.

Як відомо, найбільш масовою в минулому десятилітті в Україні була епідемія 2009-2010 років. Тоді через новий штаму Каліфорнійського (свинячого) грипу перехворіли близько 6 мільйонів українців, більше тисячі померли від ускладнень. За сезон 2010/2011 року на грип та ГРВІ захворіли понад 5 мільйонів осіб.

Джерело ЛБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.