Новини світу. 24 жовтня. На церемонії в Бенгазі в неділю, яка зібрала багатотисячний натовп з прапорами і плакатами, було заявлено, що “фараон часів” відправлений у сміттєвий кошик історії і країна повертається до демократії і примирення.

Населення Лівії тріумфує

При цьому глава Національного перехідного ради Мустафа Абдель Джаліль, колишній міністр юстиції при Каддафі, запевнив, що в основу лівійського законодавства ляжуть закони шаріату, повідомляє Сегодня.

Тим часом у Мережі з’явився заповіт Муаммара Каддафі – він опублікований на сайті убитого екс-лідера Seven Days News. Копії цього документа, як повідомляється, отримали з його рук троє родичів. Один з них незабаром був убитий, другий заарештований, а третьому вдалося втекти.

У заповіті Каддафі просить поховати його за мусульманським звичаєм в Сирті поруч з сім’єю та родичами і вимагає, щоб після його смерті лівійський народ захищав членів його сім’ї, особливо жінок і дітей. Він також закликає своїх прихильників “продовжувати опір і боротися проти будь-яких іноземних агресорів сьогодні, завтра і завжди”.

“Навіть якщо ми не отримаємо перемогу негайно, ми дамо урок майбутнім поколінням, що захист своєї країни є честю, а її продаж – найбільшим зрадою, яке історія буде пам’ятати вічно, як би не намагалися деякі переконати вас у зворотньому”, – йдеться в документі .

Як би там не було, поки, судячи з телекадрів з Лівії, її населення тріумфує. 23 жовтня тепер стане лівійським державним святом і вихідним днем. Новий перехідний уряд країни має бути сформований протягом місяця, а парламентські вибори обіцяно провести протягом восьми місяців.

Однак на нову владу Лівії кидає тінь загибель Каддафі – полковник, нагадаємо, був убитий у четвер, 20 жовтня. Всі обставини його смерті досі невідомі, і тіло, всупереч мусульманським законам, ще не віддано землі.

Спочатку повідомлялося, що колишній лівійський лідер загинув у перестрілці – розтин показав, що він помер від вогнепального поранення в голову – але потім стали з’являтися телесюжети про “героїв”, які особисто застрелили Муаммара Каддафі.

Нова влада Лівії, за повідомленнями ЗМІ, вирішили передати тіло Муаммара Каддафі його родичам в Сирті для поховання, хоча раніше хотіли зробити таємний похорон – наприклад, в море, як це зробили американці з Усамою бен Ладеном, щоб його могила не стала місцем паломництва.

Проте експерти вже вказують, що сам факт розправи над Каддафі без суду і слідства і, можливо, катування перед смертю, на що указують ушкодження на його тілі перетворили полковника з божевільного диктатора в мученика. Не говорить на користь нової влади і те, що тіло Каддафі було виставлено на загальний огляд в холодильнику супермаркету.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.