Новини світу. 31 жовтня. Центральна виборча комісія Латвії 1 листопада почне другий етап збору підписів за присвоєння російській мові державного статусу.

Латвійці хочуть розмовляти російською

Раніше представники латвійського товариства “Рідна мова” передали до Центральної виборчої комісії країни підписи на підтримку введення в Латвії другої державної мови – російської. Товариству вдалося зібрати 12,4 тисяч підписів громадян Латвії на підтримку внесення відповідних поправок до Конституції (тоді як було достатньо 10 тисяч).

Співробітники ЦВК перевірили достовірність зібраних підписів, і, оскільки з цим не виникло проблем, комісія оголосила загальнонаціональний збір підписів за проведення референдуму.

Збір підписів за присвоєння російській мові держстатусу проводитиметься з 1 по 30 листопада на спеціальних дільницях на всій території Латвії.

Для винесення поправок на референдум необхідно, щоб під час опитування ініціативу схвалили щонайменше 10% виборців, які брали участь в останніх парламентських виборах, а це близько 153 000 осіб.

Якщо товариству “Рідна мова” вдасться зібрати потрібну кількість підписів, президент Андріс Берзіньш винесе проект на оцінку сейму (парламенту). У разі відхилення поправок в Латвії відбудеться референдум про присвоєння російській мові статусу другої державної мови. Щоб затвердити пропозицію на референдумі, його повинні підтримати не менше половини латвійських виборців (близько 771 тис. осіб).

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.