Новини України. 6 жовтня. Кабінет Міністрів виключив з переліку платних послуг, що надаються органами реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), подачу заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

У РАЦСах скасували ряд платних послуг

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства юстиції. Відповідні зміни, ініційовані Мін’юстом, були затверджені Кабміном 5 жовтня. Також з переліку платних послуг РАЦСів уряд виключив прийом заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання даних актів за межами РАЦСу; ксерокопіювання, ламінування документів, що видаються РАЦСом; виконання запитів РАЦСів в день їх надходження.

Крім того, Кабмін скасував плату за розгляд заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, термінову зміну РАЦСом імені за місцем подачі заявки, розгляд та виконання справ (повідомлень) про внесення змін до актових записів цивільного стану, термінове відновлення та анулювання актових записів, а також перевірку достовірності документів про держреєстрацію актів цивільного стану для подальшого використання в іноземних державах. Таким чином, уряд скоротив перелік платних послуг РАЦСів з 15 до 9.

Мін’юст зазначає, що РАЦСи тепер будуть стягувати плату лише за організацію та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу і народження (зокрема, обрядів ювілеїв весілля, обрядів заручин) з використанням різних елементів торжества, за надання кур’єрських послуг, за здійснення правової допомоги з одночасним складанням заяв (анкет, прохань) для вирішення питання про повторну видачу свідоцтв та інших документів.

Відомство підкреслює, що метою скорочення платних послуг РАЦСів було їх упорядкування і формування єдиного для всієї системи переліку платних послуг для виключення корупційних проявів серед працівників РАЦСів.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.