Новини економіки. 5 жовтня. У Греції проходить 24-годинний загальний страйк, спрямований проти жорстких антикризових заходів уряду.

У Греції проходить 24-годинний загальний страйк

В країні закриті державні установи, в тому числі, школи, суди і туристичні об’єкти. Персонал медичних установ вийшов на роботу в скороченому складі.

За даними Agence France-Presse, загальне число страйкуючих працівників становить десять тисяч чоловік.

Через страйк у Греції паралізовано залізничне і поромне сполучення. Аеропорт Афін скасував понад 400 внутрішніх і міжнародних авіарейсів.

Тим часом у центрі Афін відбулася багатотисячна акція протесту. В ході демонстрації група молоді влаштувала безлади. Поліція використовувала для їх утихомирення сльозогінний газ.

Нинішній страйк став першим після того, як уряд Греції оголосив про плани звільнити в “трудовий резерв” 30 тисяч працівників бюджетної сфери. Влада країни змушена вдатися до таких суворих заходів, щоб уникнути дефолту за борговими зобов’язаннями. Скорочення держсектора стало однією з умов, при виконанні яких міжнародні організації продовжать надавати Греції фінансову допомогу.

Державний борг Греції в даний час складає близько 350 мільярдів євро. У 2010 році ЄС і МВФ виділили їй 110 мільярдів євро фінансової допомоги, а в липні 2011 року вони попередньо схвалили виділення ще однієї кредитної лінії на 109 мільярдів євро.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.