Новини політики. 26 жовтня. Позиція Європарламенту щодо вироку Юлії Тимошенко, яка міститься в проекті спільної резолюції, на користь Україні.

Позиція ЄП щодо Тимошенко - на користь Україні

Про це сказав політолог Володимир Цибулько, повідомляє Gazeta.ua.

Євросоюз дуже багато говорить, виставляє багато зустрічних вимог, але сам кроків назустріч не робить.

Питання Тимошенко є гарантійним пунктом: якщо ЄС хоче демократизації України, він посилить комунікацію, гарантуватиме політичну асоціацію, що буде гарантією того, що Тимошенко не буде сидіти, та зону вільної торгівлі.

Тоді Україна реально бере зобов’язання і проводить судовий перегляд справи. Влада створила ситуацію, за якої екс-прем’єр є заручником не української влади, а Євросоюзу. Тобто якщо ЄС хоче, щоб Тимошенко сиділа, українську владу треба від себе відштовхнути. Якщо навпаки – треба “задушити” в дружніх обіймах”, – зазначив він.

За словами експерта, вирок Тимошенко є точкою неповернення. “Буде політична асоціація, Янукович точно не просидить більше двох термінів. Є демократичні практики, які неможливо переступити. Якщо ЄС грається в те, щоб не дати Україні злитися з Росією, відтягує час – це одразу стане зрозумілим. Продовження діалогу з українською владою дає шанс нашому народу розібратися із нею”, – зауважив Цибулько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.