Новини політики. 5 жовтня. Обвинувальний вирок Юлії Тимошенко буде винесено, після чого її звільнять за президентським законом про декриміналізацію, і вона зможе взяти участь у виборах.

Тимошенко в суспільній свідомості повинна залишитися винною

Про це повідомило джерело в керівництві парламентської більшості, повідомляє ZN.UA

«Тимошенко в суспільній свідомості повинна залишитися винною», – сказало джерело.

За його словами, президентський закон про декриміналізацію повинен бути прийнятий до 20 жовтня, тобто дати, на яку призначений візит президента Віктора Януковича до Брюсселя.

Вже у четвер, 6 жовтня, Верховна Рада в першому читанні розгляне президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів. Поки він не містить скасування кримінальної відповідальності за ст. 365 КК (за якою судять Тимошенко). Ця норма з’явиться до другого читання.

11 жовтня суддя Родіон Кірєєв почне оголошувати вирок, і, як припустило джерело, «Тимошенко буде засуджена».

Після оголошення вироку, на пленарному тижні, який почнеться 18 жовтня, Рада ухвалить у другому читанні і в цілому закон про декриміналізацію. При цьому буде обраний варіант внесення змін до ст. 364 – про зняття кримінальної відповідальності для осіб, які займають політичні посади (тобто для членів уряду).

Згідно зі ст. 58 Конституції, закон зворотної сили не має. Але крім випадків пом’якшення або скасування відповідальності. А це як раз випадок Тимошенко.

Після підписання закону президентом Тимошенко вийде на свободу і зможе взяти участь у виборах, тому що судимість з неї буде знята у зв’язку із зміною законодавства.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.