Новини економіки. 16 жовтня. До судової гілки влади в Україні сьогодні є найбільша недовіра суспільства і, щоб це змінити, потрібно проводити реформи.

Якщо буде прийнято законопроект про декриміналізацію економічних злочинів, то проти тисяч підприємців не порушуватимуться кримінальні справи. Про це під час Міжнародного економічного форуму у Трускавці повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент УНН.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо справи Юлії Тимошенко, Тігіпко сказав: “Я працюю у виконавчій гілці влади, а якщо ми хочемо, щоб наші гілки влади були незалежними, а цього вимагає ситуація будь-якої демократичної країни, то коментувати це рішення мені не слід”.
Політик також додав: “Для себе я можу прокоментувати цю ситуацію в одному: ви знаєте, мені особисто не подобається, яким чином працюють наші суди. Особливо мені не подобається те, яким чином вони працюють по відношенню до бізнесу. Але я намагаюся не тільки критикувати, але й робити: почув про ініціативу Президента, включились ми із підприємцями, а їх більше кількох десятків, об’єднались і зараз створили відповідний проект по декриміналізації економічних злочинів”.
За його словами, “якщо ми хочемо змін, то давайте робити реформи“. “Сьогодні тут, мені здається, наша найбільша проблема. І в судовій гілці влади – так само. Є велика проблема, адже сьогодні до судової влади в Україні найбільша недовіра у суспільстві, і це говорить про те, що там немає ладу. Наголошую, це величезна проблема. Люди повинні йти до суду як до останньої інстанції і там повинна бути правда, а сьогодні, на жаль, в Україні такого немає. Але це, ще раз хочу сказати, нас повинно наштовхувати лише на те, щоб щось змінювати”, – додав урядовець.
Нагадаємо, у ХІ Міжнародному економічному форумі “Економічна інтеграція – національні пріоритети”, який проходив 14-15 жовтня в Трускавці, взяли участь представники 22 країн, зокрема, США, Німеччини, Росії, Китаю, Канади, Італії, Швейцарії, Казахстану, Грузії, Ісландії – усього 652 особи.