Новини політики. 12 жовтня. Українські виборці втомилися від вічних сварок Тимошенко і Ющенка, і “людиною дня” став Янукович.

Тимошенко може сподіватися на краще - експерт

Це сталося в готелі Hyatt Regency в Києві напередодні президентських виборів 2010 року, згадує кореспондент The Guardian Люк Гардінг. “За приємною вечерею помічники Януковича, не визнаючи ніяких порушень у минулому, сказали мені, що їх кандидат виправився, що Янукович – демократ, до того ж – пристрасний європеєць, який вважає, що геополітична доля України пов’язана з ЄС, а не з Росією“, – оповідає автор. Ті ж промови виголошувалися в Брюсселі, Лондоні і Вашингтоні.

На думку журналіста, нині, через півтора року, ситуація виглядає зовсім по-іншому. Вирок Тимошенко – однозначний месидж: “Януковичу, по суті, байдуже, що про нього думають у ЄС“. Він також підтверджує, що під керівництвом Януковича Україна сповзає до “керованої демократії” і авторитаризму в російському стилі.

Спочатку деякі вітали схильність Януковича до старомодної централізації, що приємно контрастує з хаосом “помаранчевого” періоду. Але після вироку Тимошенко заявила, що Україна повернулася в 1937 рік, передає автор, зауважуючи, що “порівняння сміховинні: в 1937 відповідачів після суду виводили у двір і негайно розстрілювали. З Тимошенко цього не станеться”.

За чутками, Янукович тепер постарається піти на компроміс – “декриміналізують” статтю, за якою засуджено Тимошенко, або її відпустять після сплати великого штрафу.

“Очевидно, справа було затіяна, щоб стриножити Тимошенко і паралізувати прозахідні, налаштовані проти Януковича сили, які вона представляє”, – пише автор. Тимошенко не зможе брати участь у парламентських та президентських виборах. “Ймовірно, в цьому-то і було завдання”, – вважає Гардінг. Він бачить паралелі з процесом над Ходорковським – судом, який був сприйнятий як покажчик руху Росії.

“Вирок Тимошенко, на жаль, показує, що Янукович – не оновлений демократ 2010 року, але та ж людина, чий виборчий штаб у 2004 році зламав комп’ютер ЦВК України“, – йдеться в статті.

Проте Тимошенко може сподіватися на краще, оскільки, як зазначає експерт Ендрю Вілсон, “Україна – не Росія“: економіка зовсім не процвітає, політична структура роздроблена, є лідер опозиції, якому довіряють, – Тимошенко. До того ж Україна більш сприйнятлива до тиску міжнародного співтовариства.

“Але вирішальний фактор – зовсім іншого роду: це футбол”, – заявляє Гардінг. У майбутньому році Україна приймає Євро-2012, і вона зганьбитися в очах всього світу, якщо до того часу Тимошенко залишиться за гратами, вважає він.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.