Новини світу. 3 жовтня. Суд в Тель-Авіві задовольнив позов ізраїльського письменника Йорама Канюка до МВС країни, дозволивши йому самому визначати свою приналежність до державної релігії.

суд
Суд дозволив єврею бути атеїстом

Суд визнав за Канюком право вимагати від міністерства внутрішніх справ країни, щоб у всіх офіційних документах в графі “релігія” його статус було змінено з “єврея” на “невіруючого“.

“Свобода від релігії є частиною права на людську гідність, яке охороняється основними законами Ізраїлю“, – сказав суддя Гідеон Гінат.

Таким чином, створено прецедент, відповідно до якого громадянин Ізраїлю може залишатися євреєм за національністю, не сповідуючи іудаїзм.

Конфлікт між Йорамом Канюком та МВС Ізраїлю почався навесні 2011 року. Письменник, незадоволений формами, які приймає державна релігія, порівняв Ізраїль з теократією, подібної до Ірану, і попросив змінити його громадянський статус. У цьому проханні Канюку відмовили.

Відмовитися від свого статусу письменник вирішив після того, як його внук був зареєстрований в Ізраїлі як американець-християнин. 81-річний Канюк одружений із християнкою з Америки.  Незважаючи на те, що їхня дочка народилася в Ізраїлі, через бабусю-християнку її син не є євреєм за традиційним релігійним звичаєм.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.