Новини політики. 14 жовтня. Термін давності для притягнення до кримінальної відповідальності у справі про замах на розкрадання 405,5 млн доларів закінчився.

Строк давності нової справи проти Тимошенко давно витік - Юрій Сухов

Про це заявив адвокат екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Юрій Сухов.

«Якщо говорити формально тільки про строки давності, якщо вважати 97 рік плюс додати 10 років – це максимум міг бути 2007 рік, коли пройшов термін можливого розгляду питання про притягнення до кримінальної відповідальності», – сказав Сухов.

Адвокат зазначив, що якщо Тимошенко і було пред’явлено обвинувачення у цій справі, то це було зроблено незаконно, оскільки захисники екс-прем’єра по ньому ще не визначені.

Сухов підкреслив, що згідно з Конвенцією про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу строк позовної давності за цивільно-правових угодах та цивільно-правових зобов’язаннях триває 4 роки, а в постанові про порушення кримінальної справи йдеться про події 1996-1997 років.

Таким чином, за словами адвоката, будь-які зобов’язання у вигляді боргів закінчилися в 2001 році.

Нагадаємо, стосовно екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко порушено нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України» на бюджет країни.

На початку липня 2011 Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу за фактом спроби розкрадання $ 405 млн колишніми посадовими особами Кабінету міністрів, промислово-фінансової корпорації «Єдині енергетичні системи України» і компанії United Energy International Limited. Справу порушено за ч.2 ст.15 (спроба вчинення злочину), ч.5 ст. 191 КК (привласнення і розкрадання майна в особливо великих розмірах організованою групою).

За інформацією СБУ, в результаті «неналежного виконання угод загальна сума непогашеної заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації становить 405,5 млн доларів».

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.