Новини України. 31 жовтня. Банкіри констатують, що на сьогодні ставки за депозитами знизилися нижче “психологічного” рівня, тому в нинішніх умовах вони будуть тільки підвищуватися.

Гривня
Депозити в банках будуть вищими

За словами голови правління “Укрсоцбанку” Бориса Тимонькіна, психологічно прийнятними для населення є ставки за гривневими вкладами в 15%, а по доларових – 9%.

“Це психологічний рівень, якого потрібно дотримуватися. Як тільки починаєш йти нижче – 14-12% по гривні, до 5% – з долара, – людям вже стає некомфортно”, – зазначив банкір.

Тимонькін очікує, що й великі банки будуть підвищувати депозитні ставки. В умовах браку, зокрема, гривневого ресурсу це буде “адекватна міра”.

Підвищення процентних ставок вже почалося. Так, якщо 1 вересня український індекс ставок по депозитах фізосіб за гривневими вкладами на три місяці склав 9,98%, на шість місяців – 11,94%, на дев’ять місяців – 12,95%, на 12 місяців – 13,28%, то 26 жовтня – 11,85%, 13,27%, 13,76% і 14,24% відповідно.

Нагадаємо, що згідно з результатами опитування агентства IFAK Ukraine, гривня зараз користується такою ж довірою українців, як долар і євро, – так відповіли 43% респондентів. Певним чином цей статус-кво відображається у валютній структурі депозитів фізосіб: 51% портфеля банків становлять гривневі вклади, 49% – валютні. При цьому, за словами 36% опитаних, за останній час зменшилася їхня впевненість у міцності як гривні, так і євро та долара.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.