Новини світу. 28 жовтня.  Знаменита Статуя Свободи, встановлена ​​на острові Свободи в бухті Нью-Йорка, відзначає свій 125-річний ювілей.

"Леді Свободі" виповнилося 125 років

Церемонія її відкриття, в якій взяв участь займав у той час пост президента США Гровер Клівленд, відбулася 28 жовтня 1886 року.

Монумент був піднесений Францією в дар народу Америки до сторіччя американської революції. Створена в 1875 році скульптором Фредеріком Бартольді статуя, висота якої від підстави п’єдесталу до верхнього краю полум’я факела становить 92 метри, була доставлена ​​в Нью-Йорк на пароплаві розібраною на 350 фрагментів. Загальна вага конструкції 225 тонн, на її виготовлення пішло 125 тонн сталі і близько 30 тонн міді.

У перші роки свого “життя” на острові Свободи статуя була найвищою спорудою Нью-Йорка і виконувала функції звичайного маяка, який допомагав кораблям орієнтуватися в нью-йоркській гавані. Лише з роками статуя перетворилася на туристичну визначну пам’ятку, за станом якої стежить Національна паркова служба США.

Програма святкування 125-річчя “Леді Свободи”, як ще називають цей монумент, буде перегукуватися з урочистою церемонією її відкриття. На острові Свободи відбудеться церемонія надання американського громадянства 125 іммігрантам з більш ніж 20 країн, будуть виконані гімни Франції і США.

Американська кіноактриса Сігурні Уівер прочитає написаний в 1883 році поетесою Еммою Лазарус сонет “Новий Колос”, присвячений Статуї Свободи, а міністр внутрішніх справ США Кен Салазар вручить пам’ятні подарунки представнику французького уряду. Завершаться святкування урочистим проходом флотилії судів та феєрверком.

До свого ювілею статуя отримає технологічний подарунок з п’яти веб-камер, встановлених на найвищій точці скульптури – факелі. У режимі реального часу вони будуть передавати високоякісний панорамний вид на хмарочоси Манхеттена і всю нью-йоркську бухту.

Вперше з 1916 року цей вид, хоч і в цифровому форматі, буде доступний для всіх бажаючих – під час Першої світової війни американські власті закрили для публіки доступ всередину факела з міркувань безпеки.

Після терактів 11 вересня 2001 року відвідувачам заборонили підніматися у внутрішні приміщення статуї, включаючи її корону, але через кілька років оглядовий майданчик знову був відкритий. У суботу доступ туристів всередину монумента буде знову припинено приблизно на рік у зв’язку з проведенням ремонтних робіт – всередині статуї належить встановити нові сходи і ліфти.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.