Новини авто. 19 жовтня. Уряд України планує заборонити використання автомобілів, які їздять на паливі нижче стандарту Євро-5 з 2016 року, а нижче Євро-3 вже з наступного року.

АЗС, бензин, заправка
Україна переходить на Євро-3 з 2012 року

Згідно з проектом закону, оприлюдненого на сайті міністерства інфраструктури, Уряд має намір заборонити з 1 січня 2012 пропуск на митну територію України та першу реєстрацію транспортних засобів, розрахованих на паливо нижче рівня Євро-3, нижче рівня Євро-4 з 1 січня 2014 року, нижче рівня Євро-5з 1 січня 2016 року, нижче рівня Євро-6 – з 1 січня 2018 року.

Введення європейських стандартів в Україні вже кілька разів переносилося, і останній раз дію Євро-2 було продовжено до 31 грудня 2011 року. Основна причина постійної пролонгації старих нормативів – те, що далеко не всі вітчизняні нафтопереробні заводи готові до випуску палива за новими стандартами.

Українські автовиробники практично готові перейти на стандарт Євро-3, а окремі навіть випускають вже і автомобілі Євро-4. Але наскільки реально введення стандартів Євро-5 в Україні з 2016 року – це поки велике питання.

Нагадаємо, сьогодні в Європі діє стандарт для автомобільного палива Євро-5, тоді як в Україні – Євро-2.

Як повідомляв NM, нафтопереробні заводи в Україні неготові виробляти паливо стандарту Євро-5. На їх реконструкцію потрібно більше 5 років.

За матеріалами autoconsulting

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.