Новини світу. 10 жовтня. США виступають за надання Грузії плану дій з членства в НАТО (МАР). Про це йдеться в заяві глави американської делегації в Північноатлантичному альянсі Майкла Тернера.

Грузія, прапор
США виступають за надання Грузії ПДЧ

У заяві, зокрема, сказано, що Грузія, яка своєю активною участю в миротворчих операціях в Іраку та Афганістані надає “найважливішу допомогу”, зуміла довести, що є “надійним союзником і гарантом безпеки”.

“Розширення Альянсу не становить небезпеки ні для однієї країни. Навпаки, воно зміцнює безпеку і стабільність в усіх сферах діяльності НАТО“, – відзначає М. Тернер.

Він також підкреслює, що США на майбутньому саміті НАТО в Чикаго підтримають надання Грузії програми МАР. Крім того, в документі повідомляється, що палата представників американського конгресу приступила до розгляду резолюції щодо введення режиму вільної торгівлі з Грузією.

США закликали всі держави – члени Північноатлантичного альянсу наслідувати приклад Вашингтона і спростити торговельні відносини з Грузією.

Нагадаємо, що на останніх самітах у Бухаресті та Лісабоні Грузії було відмовлено у переході на ступінь плану дій щодо членства в НАТО через невиконання програми демократичних реформ.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.