Новини світу. 19 жовтня. США, Росія і багато європейських країн, які підтримали революції на Близькому Сході, так звану назву “арабську весну”, поставляли зброю для боротьби з демонстрантами.

Зброєю Західних країн розганяли демонстрантів

Про це йдеться в доповіді неурядової правозахисної організації Amnesty International.

Організація розглянула угоди з продажу зброї починаючи з 2005р. з країнами, де в цьому році пройшли громадянські війни і революції, а саме з Єгиптом, Лівією, Сирією, Єменом і Бахрейном.

Згідно з отриманими даними, основними постачальниками зброї в ці країни були США, Росія, Німеччина, Італія, Франція, Австрія, Бельгія, Болгарія і Чехія. Amnesty International закликає ці країни посилити контроль над експортом озброєння, щоб воно не стало інструментом порушення прав людини.

Доповідь опублікована в рамках заклику до конгресу США заблокувати законопроект бюджетом в $53 млн з продажу зброї в Бахрейн, де влада утискає протести населення, яке вимагає великих політичних свобод і проведення реформ.

На думку членів організації, опубліковані в доповіді факти демонструють, наскільки небезпечно продавати зброю в охоплені революціями країни – невідомо, в чиї руки вона потрапить і проти кого буде використано.

У відповідь представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що процедура підписання угоди з Бахрейном ще не завершена. Передбачається, що отриману зброю влада Бахрейну буде використовувати для “зовнішніх цілей оборони”, однак Тонер визнав, що кілька членів конгресу висловлюють занепокоєння із приводу угоди.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.