Новини здоров’я. 17 жовтня. Спалах гострих респіраторних вірусних інфекцій чекає на Україну в кінці 2011 року, а грипу – на початку 2012 року.

В кінці року на Україну чекає масштабний спалах грипу та ГРВІ

Про це 14 жовтня на прес-конференції повідомив начальник відділу профілактики інфекційних захворювань Міністерства охорони здоров’я Костянтин Легеза. У цьому сезоні медики очікують повернення торішніх штамів, проте в даний момент епідеміологічна ситуація в країні залишається стабільною. За 40 минулих тижнів року захворіли 42 тисячі громадян, з яких 27 тисяч – діти, госпіталізовано 600 хворих.

Згідно з повідомленням заступника директора Департамету медичних імунобіологічних препаратів та імунопрофлактики Вікторії Задорожної, щеплення від грипу в Україні щорічно проводить в середньому 0,5 – 1% населення. За її словами, вакцинація кардинально не впливає на епідеміологічну ситуацію в країні.

Як повідомила пані Задорожна, в даний момент проводиться перевірка якості 600 000 доз вакцин проти грипу виробництва Франції, Бельгії, Нідерландів, Швейцарії, Росії та України.

У свою чергу, Федір Лапій, головний імунолог міста Києва, повідомив, що державних поліклініках Києва та України планується відкрити кабінети вакцинації від грипу, де будь-який бажаючий зможе пройти цю процедуру, сплативши вартість вакцини – близько 80 гривень.

Окремим категоріям населення вакцинацію планується проводити на безкоштовній основі. У бюджеті Києва, за словами чиновника, передбачені гроші на вакцинацію дітей в дитячих садах, а також докторів першого ступеня медико-санітарної допомоги, до яких відносяться персонал бригад швидкої допомоги та педіатри.

За матеріалами УРА-Информ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.