Новини світу. 29 жовтня. Швейцарські вчені, підрахували, що вартість Facebook істотно завищена.

комп'ютер, інтернет
Соцмережам пророкують економічний крах

Дослідники заявляють, що оцінити вартість соціальної мережі набагато простіше в порівнянні з компанією, що виробляє товари або пропонує послуги.

Прийнявши до уваги пряму залежність доходів власників соцмережі від числа її користувачів, фахівці визначили рентабельність Facebook (29%) і річний прибуток у розрахунку на один аккаунт ($ 3,5).

За їхніми розрахунками, необмежений експоненціальний ріст числа користувачів встановив би вартість Facebook на позначці $ 32,9 млрд. Однак у цьому випадку кількість зареєстрованих у цій мережі перевищила б населення всієї земної кулі.

Тому були використані більш реалістичні математичні моделі, які застосовують біологи, наприклад, для підрахунку популяції кроликів. Такий підхід дав $ 15,3-20,2 млрд, що істотно нижче від оцінок фінансових аналітиків – $ 65-100 млрд.

Оскільки оціночна вартість інших соціальних мереж – Twitter або LinkedIn – теж стрімко дереться в гору, швейцарські фахівці попереджають про новий фінансовий пузир. Він буде не таким небезпечним і поширеним, як «бульбашка доткомів» кінця 90-х, але може добряче попсувати і без того нестійку американську економіку.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.