Новини здоров’я. 7 жовтня. Солярії можуть наносити здоров’ю людини куди більшу шкоду, ніж вважалося раніше, стверджують автори нового дослідження.

Солярій викликає рак шкіри

Власники багатьох салонів, що надають послуги штучної засмаги, заявляють, що подібні процедури можуть допомогти збільшити синтез вітаміну D в організмі, відомого як сонячний вітамін, оскільки шкіра виробляє його під впливом сонячних променів.

Але вчені вважають, що основний вид ультрафіолетового випромінювання, що використовується в соляріях – UVA1 – може проникати в глибокі шари шкіри, які є найбільш вразливими для канцерогенних змін, викликаних цими променями.

У ході експерименту 12 добровольців зазнали опромінення UVA1 і UVB променями. Дослідники встановили, що UVA1 мали більш руйнівні наслідки для базального шару шкіри, ніж UVB-промені. Як з’ясувалося, UVB-випромінювання завдає меншої шкоди здоров’ю людини, так як ці промені не здатні проникати досить глибоко і викликати зміни, пов’язані з розвитком раку шкіри.

«Дози опромінення, які ми використовували в своєму дослідженні, були порівнянні з рівнем, необхідним для появи видимої засмаги, – стверджує один з авторів дослідження. Засмагу в солярії можна уявити, як куріння для шкіри. Це найгірше, що можна зробити для свого організму. Наслідками можуть стати передчасне старіння або розвиток раку шкіри», – відзначають дослідники.

Автори нового дослідження вважають, що влада США повинні заборонити використання соляріїв молодим людям до 18 років. Американська академія педіатрії офіційно заявила, що підтримує таку заборону. Вчені попереджають, що люди спалюють свою шкіру в солярії, і що промені UVA1 і UVB дуже шкідливі.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.