Новини світу. 26 жовтня. Президент США Барак Обама не схвалює того, яким чином лівійські повстанці розправились з колишнім лідером своєї країни Муамаром Каддафі.

Барак Обама
Обама: смерть Каддафі - сигнал для диктаторів

Однак його смерть повинна стати іншим диктаторам суворим уроком про необхідність поважати права людини і сподівання свого народу, вказав глава США в інтерв’ю телекомпанії NBC.

“Під час “арабської весни” у нього була можливість послабити владну хватку і перейти до демократичної форми правління. Ми надали йому достатньо можливостей зробити це, але він на це не пішов”, – зазначив Президент США.

“Те, який кінець спіткав його, навряд чи комусь сподобається. Але я вважаю, що смерть (Каддафі) визначено несе в собі сильне послання на адресу диктаторів в усьому світі про необхідність поважати права людини та універсальні сподівання народу”, – заявив Обама.

Відзначимо, відомий американський політолог Збіґнєв Бжезінський назвав диктатором Президента України Віктора Януковича. Західні ЗМІ також порівнюють Януковича з “останнім диктатором” Європи Президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Каддафі взяли в полон в четвер в Сирті і пізніше застрелили при нез’ясованих обставинах. Перед смертю над ним жорстоко знущалися.

Перехідна національна рада (ПНС) Лівії чітко не роз’яснила картини події. Більш того, після сумнівної кончини екс-керівника Лівії світове співтовариство зажадало від нової влади пояснень у зв’язку з вчиненою без суду і слідства розправою.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.