Новини здоров’я. 11 жовтня. Схильність до суїцидальних думок і дій, спрямованих на позбавлення себе життя, може бути не тільки наслідком пережитих негараздів, але і генетично обумовленою поведінкою.

Самогубство передається спадково

Нове дослідження вчених з Центру залежності і психологічного здоров’я показало, що в генотипі людини існує ген, пов’язаний з суїцидальною поведінкою, який може впливати на дії людини в стресових ситуаціях.

Раніше експерти вже пов’язували ген, відповідальний за нейроторфічний фактор головного мозку (НФГМ), з суїцидальними нахилами. Відомо, що НФГМ бере участь у розвитку нервової системи. Вивчивши дані 11 наукових праць за участю хворих на шизофренію, вчені підтвердили, що у пацієнтів з яскраво вираженою суїцидальною поведінкою є особлива варіація цього гена.

«Наші висновки можуть призвести до розробки нових методів діагностики та лікування з метою запобігання суїциду. В майбутньому ми будемо мати можливість виявляти людей, схильних до суїциду, і надавати їм допомогу», – сподіваються вчені.

Близько 90% людей, що гинуть в результаті самогубства, страждали від мінімум одного психічного розладу, наприклад, шизофренії, депресії, біполярного розладу тощо. Крім цього, до суїциду схильні люди, у яких в дитинстві була психологічна травма, наркомани і залежні від медичних препаратів.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.