Новини України. 6 жовтня. Щотижня одне село зникає з карти України.

В Україні зникають села

Про це заявив заступник міністра аграрної промисловості Микола Безуглий.

Причиною цього, за словами фахівців, є міграція та демографічна криза. За останні 20 років сільське населення України зменшилося на 2,5 мільйона.

Станом на 2005 рік в Україні було 227 сіл, в яких ніхто не жив (актуальних даних соціологи не мають).

Зростає кількість населених пунктів, в яких взагалі немає дітей і молоді. Наприклад, за даними 2005 року, в кожному п’ятому українському селі немає дітей до 6 років.

За словами Безуглого, уряд очікує позитивних результатів від земельної реформи, яка “спрямована на збільшення доходів” селян.

“Одним із заходів реформи буде підвищення нормативної оцінки землі на 70%. А орендна плата сплачується як відсоток (не менше 3%) від нормативної оцінки. Таким чином, орендна плата зросте приблизно вдвічі”, – повідомив Безуглий, відзначивши, що її розмір за гектар з 316 гривень зросте до 600.

За словами демографа Ірини Прибуткової, середній сукупний дохід на одного члена сім’ї в Україні становить тисячу гривень. У сільських жителів цей показник складає 766 гривень.

“У кожному другому української селі немає жодного суб’єкта підприємницької діяльності. Тобто людям, які там живуть, ніде працювати”, – зазначила вона.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.