Новини здоров’я. 19 жовтня. Ви все ще думаєте, що викурювання однієї сигарети в день нешкідливо?

Залежність від куріння можна порівняти з героїновою залежністю

За 10 хвилин, що ви курите, у ваш організм надходить мінімум 4000 токсинів, які проникають в життєво важливі органи і порушують їх роботу.

Після того, як ви робите перше затягування, дим проходить через рот, залишаючи коричневі плями на зубах. Шкідливі гази, такі як аміак і формальдегід, негайно збуджують імунну систему, тому що вони здатні викликати запальні процеси. У трахеї дим уповільнює роботу війок, які являють собою крихітні чистильні машини, покликані очищати дихальні шляхи від рідин і сторонніх часток.

З іншого боку, нікотин, який є причиною залежності від куріння, потрапляє в кров через капіляри. Організм отримує раптовий приплив енергії, як тільки нікотин досягає надниркових залоз. Це викликає виділення занадто великої кількості адреналіну, призводить до підвищення артеріального тиску і прискорює частоту серцевих скорочень. Серце довго не може заспокоїтися, що підвищує ризик інсульту.

Чадний газ від диму починає накопичуватися в артеріях і уповільнює потік крові, що переносить кисень до життєво важливих органів. Коли нікотин потрапляє через кров у мозок, той виділяє речовину – допамін, який є нейромедіатором, і бере участь в роботі центру задоволення в мозку.

Допамін швидко повертається до нормального рівня, і незабаром організм знову вимагатиме чергову сигарету, навіть якщо ви про це не здогадуєтеся. З кожною затяжкою ви звикаєте до тютюну, від чого кинути стає все важче і важче. На думку багатьох експертів, залежність від куріння можна порівняти з героїновою залежністю.

Куріння залишає в’язку коричневу смолу в легенях, і це може стати причиною розвитку численних захворювань, включаючи рак легенів.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.