Новини медицини. 5 жовтня. Як і чому розвивається харчова алергія і алергічні ураження кишечника?

супермаркет, харчі, продукти, магазин
Діагностика визначить, які саме продукти для вас шкідливі

Їжа, ліки, деякі інфекції можуть викликати ураження шлунка та кишечника, викликаючи алергію. Харчова алергія спостерігається при вживанні в їжу певних, нерідко сезонних продуктів: деяких овочів, фруктів, ягід, грибів, рідкісних морських і рибних продуктів.

Алергія може розвиватися також після прийому ліків (і потрапляння в організм інших хімічних речовин), що володіють високими сенсибілізуючими властивостями (антибіотики, сульфаніламідні препарати, гідразин, атофан, похідні піразолону та ін), при вдиханні: пилку квітів, пилу і парів деяких хімічних речовин. Білкові речовини, що утворюються при розпаді шкідливих бактерій, глистів живуть в шлунково-кишковому тракті, можуть бути причинами виникнення алергічних реакцій. Психічний стан хворого, метеорологічні фактори, фаза менструального циклу можуть провокувати прояви алергії.

Важливу роль в її виникненні відіграє спадкова схильність. Родичі 2/3-3/4 людей з алергічними проявами страждають тим же. Нерідко у таких хворих визначається високий рівень імуноглобуліну Е в крові або надмірне вироблення гістаміну клітинами крові, недостатнє його руйнування, що і визначає схильність до алергічних реакцій.

Токсикози першої та другої половини вагітності, інфекційні захворювання, вживання ліків під час вагітності, порушення харчового режиму вагітної, особливо в останні місяці вагітності (одноманітне з надмірним вживанням одного з алергенів – яєць, меду, кондитерських виробів, молока, мандаринів), а також під час годування грудьми, грають важливу роль в розвитку захворювання. У дитини ще в животі матері може розвинутися алергія на речовини, присутні в материнському організмі.

Після народження, алергени передаються з грудним молоком і їжею, через кишкову стінку, що володіє підвищеною проникністю, особливо у дітей грудного віку, тим більше після шлунково-кишкових захворювань, а також у період одужання від різних захворювань, при втраті маси тіла і виснаженні.

Прояви алергії органів травлення.

При ураженні стравоходу спостерігаються дисфагія і біль в грудях, зазвичай при ковтанні. Ураження шлунково-кишкового тракту проявляється болем у животі, іноді гострим, що симулює гострі хірургічні захворювання черевної порожнини. Можуть спостерігатися шлунково-кишкові кровотечі. Пошкодження печінки проявляється її збільшенням, жовтяницею, зміною аналізів крові (АЛТ, АСТ, білкових фракцій та ін.) Важкі випадки з загибеллю тканини печінки проходять дуже гостро і закінчуються печінковою недостатністю і можливою загибеллю хворого.

Вирішити проблему з харчовою алергією можна за допомогою тесту ImuPro300. Це деталізований тест, що оцінює індивідуальну приховану харчову алергію/непереносимість на велику кількість продуктів.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.