Новини здоров’я. 13 жовтня. Секс може бути причиною глобальної амнезії, яка проходить.

Секс може спричинити глобальну амнезію

У цьому стані з пам’яті раптово стирається певна кількість інформації і людина не в силах запам’ятати щось нове.

У людей з таким видом амнезії звичайно не спостерігаються інші побічні ефекти, а пам’ять відновлюється через кілька годин. Таке відбувається дуже рідко: 3-5 осіб з 100 тис. щорічно стикаються з глобальною амнезією, що проходить. Вчені досі не знають, в чому причина цього явища, і чому пацієнт, який втратив пам’ять, в цілому відчуває себе нормально і здатний підтримувати бесіду.

Секс є одним з тригерів глобальної амнезії, так само, як і інші види активної фізичної діяльності. Найчастіше на глобальну втрату пам’яті скаржаться люди у віці 50-60 років, і більше одного разу з ними таке не відбувається. Зазвичай їх стан характеризується труднощами в запам’ятовуванні, і вони протягом деякого часу постійно плутаються і всі забувають.

В інших випадках у них з пам’яті зникають цілі періоди часу. Недавній приклад: 54-річна американка прокинулася в лікарні, вона не могла згадати нічого, що сталося з нею за останню добу. Єдине, в чому вона була впевнена, так це в тому, що перед глибоким запамороченням вона займалася коханням зі своїм чоловіком.

Одним з найбільш вірогідних пояснень глобальної амнезії, пов’язаної з сексом, є проблема з шиєю. У дослідженні, опублікованому в 2010 році, вчені розглядали 142 випадки глобальної амнезії і прийшли до висновку, що у 80% пацієнтів була недостатність клапанів яремної вени. Клапани у венах запобігають потік крові у зворотний бік до голови, проте якщо клапани не закриваються як слід, кров може просочуватися назад, викликаючи симптоми глобальної амнезії.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.