Новини автоспорту. 30 жовтня. Чинний чемпіон світу Себастьян Феттель виграв дебютну гонку Формули-1 в Індії.

Себастьян Феттель
Себастьян Феттель виграв дебютну гонку Формули-1 в Індії

Пілот Red Bull стартував з поул-позиції, лідирував весь заїзд і довів Гран-прі до перемоги. Друге місце зайняв Дженсон Баттон на McLaren. Британець на старті випередив Фернандо Алонсо, а потім обігнав Марка Веббера в очній боротьбі. П’єдестал пошани доповнив Алонсо, що відстояв третю позицію під атаками Веббера.

Слідом за гонщиками топ-команд фінішну риску перетнули пілоти Mercedes GP, причому Міхаель Шумахер зміг здолати Ніко Росберга за рахунок стратегії. Семиразовий чемпіон світу випередив свого партнера завдяки затягнутому другому піт-стопу. Сьомим картатий прапор побачив Люіс Хемілтон. Спочатку гонщик McLaren претендував на вищу позицію, але чергове зіткнення з Феліпе Массою відкинуло британця в глибину призової десятки.

Суперники стикнулися в той момент, коли Хемілтон пішов в атаку на Массу по внутрішньому радіусу. Пілот Ferrari перекрив конкуренту траєкторію, після чого машину бразильця розвернуло, а на McLaren Льюїса виявилося зламано переднє антикрило. Згодом болід Хемілтона полагодили, а Массу покарали проїздом через піт-лейн за провокацію аварії. Пізніше бразилець зійшов з дистанції через несправність передньої підвіски.

Восьму позицію в Гран-прі Індії зайняв Хайме Алгерсуарі на Toro Rosso, дев’яте місце дісталося Адріану Сутіль, який представляє Force India. Пілот Sauber Серхіо Перес, який почав гонку з 20-го рядка, до фінішу пробився в першу десятку, заробивши одне очко.

Росіянин Віталій Петров використовував нестандартну тактику, почавши Гран-прі Індії на жорсткому комплекті покришок, і у підсумку став 11-м. Напарник Петрова по Renault Бруно Сенна завершив гонку на 12-й позиції.

Подіум в гонці на трасі Buddh International Circuit дозволив Дженсону Баттону закріпитися на другій сходинці в генеральній класифікації, відірвавшись від переслідуючих його Алонсо і ВеббераСебастьян Феттель, що достроково став чемпіоном, також серйозно поповнив очковий запас: тепер на рахунку німця 374 балів. Ситуація в Кубку конструкторів не змінилася – місця в першій трійці як і раніше у Red Bull, McLaren і Ferrari.

Наступний Гран-прі Формули-1 відбудеться на трасі «Яс Марина» в Абу-Дабі 13 листопада.