Новини світу. 5 жовтня. Ресурс WikiLeaks, що спеціалізується на публікації секретних документів, відзначає своє п’ятиріччя.

WikiLeaks святкує п'ятиріччя

За цей період на ресурсі з’явилися сотні тисяч засекречених документів, серед яких матеріали про війну в Афганістані та документи Пентагону про війну в Іраку. Восени 2010 року WikiLeaks виклав у відкритий доступ листування Держдепу США.

Засновник ресурсу Джуліан Ассанж прославився не тільки своєю діяльністю в WikiLeaks, але і звинуваченням у злочинах сексуального характеру. На поточний момент Ассанж перебуває в Британії, де в лютому цього було прийнято рішення про його екстрадицію до Швеції, згодом оскаржене адвокатами Ассанжа.

У 2010 році читачі журналу Time назвали Ассанжа людиною року, в той час як сам журнал присудив це звання Марку Цукербергу, творцеві соціальної мережі Facebook. Остання, на думку самого Ассанжа, є «найжахливішою шпигунською машиною з коли-небудь створених».

Поява WikiLeaks спровокувала появу численних послідовників в різних країнах світу. Зокрема, в Росії існує сайт RuLeaks, початкова мета якого зводилася до перекладу на російську мову матеріалів WikiLeaks. Згодом «російський Вікілікс» закликав російських користувачів самостійно збирати компромат на корупціонерів.

За матеріалами Руформатор