Новини світу. 5 жовтня. Ресурс WikiLeaks, що спеціалізується на публікації секретних документів, відзначає своє п’ятиріччя.

WikiLeaks святкує п'ятиріччя

За цей період на ресурсі з’явилися сотні тисяч засекречених документів, серед яких матеріали про війну в Афганістані та документи Пентагону про війну в Іраку. Восени 2010 року WikiLeaks виклав у відкритий доступ листування Держдепу США.

Засновник ресурсу Джуліан Ассанж прославився не тільки своєю діяльністю в WikiLeaks, але і звинуваченням у злочинах сексуального характеру. На поточний момент Ассанж перебуває в Британії, де в лютому цього було прийнято рішення про його екстрадицію до Швеції, згодом оскаржене адвокатами Ассанжа.

У 2010 році читачі журналу Time назвали Ассанжа людиною року, в той час як сам журнал присудив це звання Марку Цукербергу, творцеві соціальної мережі Facebook. Остання, на думку самого Ассанжа, є «найжахливішою шпигунською машиною з коли-небудь створених».

Поява WikiLeaks спровокувала появу численних послідовників в різних країнах світу. Зокрема, в Росії існує сайт RuLeaks, початкова мета якого зводилася до перекладу на російську мову матеріалів WikiLeaks. Згодом «російський Вікілікс» закликав російських користувачів самостійно збирати компромат на корупціонерів.

За матеріалами Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.