Новини політики. 3 жовтня. Як показало дослідження, проведене білоруським Незалежним інститутом соціально-економічних і політичних досліджень (НІСЕПД), у вересні за чергове переобрання Лукашенка готові були проголосувати лише 20,5 відсотка білорусів.

Рейтинг Лукашенка ракордно впав

При цьому в червні цей показник становив 29,0 відсотка, а в грудні минулого року, відразу після того як Лукашенка переобрали на четвертий термін, його рейтинг становив 53 відсотки. На самих же виборах, за офіційними даними, президент набрав 79 відсотків голосів.

Попередній мінімум був зафіксований у березні 2003 року і становив 26 відсотків.

На думку експертів, основною причиною падіння рейтингу чинного голови держави є фінансова криза, яка охопила Білорусь навесні 2011 року. Вона, зокрема, призвела до девальвації білоруського рубля на 60 відсотків, дефіциту валюти, перебоїв із продуктами харчування і розігнав інфляцію до приблизно 55 відсотків за вісім місяців.

За даними нинішнього опитування, більше половини громадян країни очікують погіршення економічної ситуації найближчим часом, а 61 відсоток покладає провину за кризу на президента. Близько 20 відсотків білорусів готові брати участь в протестах, а близько 50 відсотків схвалюють їх, але не готові брати участь.

В опитуванні брали участь 1503 респондентів. Похибка дослідження становить не більше трьох відсотків.

Незалежний інститут соціально-економічних і політичних досліджень був заснований у лютому 1992 року групою вчених, журналістів, політиків і бізнесменів. 15 квітня 2005 інститут був ліквідований за рішенням Верховного Суду Білорусі. Після цього НІСЕПД був перереєстрований в Литві і продовжив дослідницьку та аналітичну діяльність в Білорусі.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.