Новини України. 5 жовтня. Верховна Рада відмовилася декриміналізовувати статті Кримінального кодексу, за якими висунуто обвинувачення Юлії Тимошенко та Юрію Луценку.

Юрій Луценко-Юлія Тимошенко
Статті Луценка і Тимошенко вирішили не декриміналізувати

За включення даного законопроекту НУНСівця В’ячеслава Кириленка до порядку денного проголосувало лише 154 депутати.

Документом пропонувалося внести зміни до 364 і 365 статей Кримінального кодексу, де визнати, що “особи, які згідно з Конституцією України входять (входили) до складу Кабінету Міністрів України… не є службовими особами”.

Також Рада не підтримала проект Арсенія Яценюка про внесення змін до деяких законів України (щодо запровадження європейських стандартів у кримінальній юстиції).

Водночас депутати включили до порядку денного проект закону щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності. Цей президентський проект не передбачає декриміналізації статей Тимошенко і Луценка.

Як відомо, проти Тимошенко порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 365 (пункт 3) Кримінального кодексу.

Луценку пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених, зокрема, ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам громадян вчинене працівником правоохоронного органу).

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.