Новини України. 6 жовтня. Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект про декриміналізацію окремих статей Кримінального кодексу.

Верховна Рада, ВРУ
Рада схвалила президентську гуманізацію

За відповідне рішення проголосували 278 депутатів.

Президентський законопроект передбачає лише декриміналізацію господарських злочинів, тоді як опозиція наполягає на виведенні з-під кримінальної відповідальності злочинів, що підпадають під дію 364 і 365 статей Кримінального кодексу, за якими, зокрема, судять екс-прем’єра Юлію Тимошенко та екс-голову МВС Юрія Луценка.

Представляючи в сесійному залі проект закону керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов зазначив: “Ми прогнозуємо, що ухвалення цього законопроекту унеможливить маски-шоу та інших оборудок, коли держава спілкується з бізнесом”.

“Цим законом встановлюється менше можливостей для суду і правоохоронців застосовувати цей закон для тиску на інвестиційне середовище”, – заявив чиновник.

“Встановлюються механізми, за якими ти якщо скоїв злочин, маєш бути незацікавлений у його повторенні. Ти заплатиш державі штраф, і не треба тебе тримати у в’язниці, тому що у в’язниці, як правило, за економічні злочини перебувають фігуранти кримінальних справ, а в той час на волі позбавляються бізнесу”, – уточнив Портнов.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.