Новини України. 9 жовтня. На підвищення прожиткового мінімуму, мінімальних зарплат та пенсії необхідно 12 млрд грн.

зарплата
Малоймовірно, що зарплати піднімуться

Малоймовірно, що більшість депутатів підтримають законопроект про підвищення мінімальної зарплати. Про це сказав депутат від партії “БЮТ – “Батьківщина” Андрій Павловський, повідомляє УНН

“У нас фактичний прожитковий мінімум за даними того ж таки Міністерства соціальної політики складає 1078 грн.

Водночас, як відомо, на сьогодні мінімальна зарплата становить трохи більше за 900 гривен. Таким чином, в Україні мінімальна зарплата не виконує мотивуючої функції”, – зауважив парламентар.

“Тому ми у законопроекті запропонували вже з 1 жовтня збільшити розмір мінімальної зарплати на величину реальної інфляції”, – зазначив А.Павловський, додавши, що документ був підтриманий усіма членами профільного комітету.

За його словами, підвищення соціальних стандартів можна буде профінансувати за рахунок коштів від приватизації “Укртелекому” (10 млрд грн) та скорочення витрат на фінансування державного апарату.

“У нас витрати на утримання бюрократів складають близько 16 мільярдів гривень, що перевищує видатки на всі програми підтримки знедолених та незахищених людей”, – підкреслив депутат.

Водночас, А.Павловський не вірить, що більшість депутатів підтримають законопроект про підвищення мінімальної зарплати. “У нас завжди є гроші тільки на себе улюблених…В умовах диктатури капіталу проходження даного законопроекту через Раду малоймовірне”, – додав він.

Нагадаємо, цього тижня комітет з питань соцполітики підтримав законопроект Андрія Павловського про підвищення заробітної плати. У документі, зокрема, пропонується підвищити мінімальну пенсію до 1254 грн, а мінімальну зарплату до 1576 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.