Новини медицини. 11 жовтня. Псоріаз – це хронічне дерматологічне захворювання.

Псоріаз передається спадково

Причини виникнення захворювання та його розвитку на сьогодні не встановлено, але вважається, що головну роль в процесі відіграє генетика. Завдяки дослідженням німецьких вчених виведена статистика: за наявності захворювання в одного їх батьків, ризик розвитку псоріазу у дитини досягає 14-25%, і 41-60%, якщо носіями є обоє батьків. Якщо ж обоє батьків не мали жодного разу яскраво-виражених симптомів псоріазу, то ступінь ризику дитини становить лише 12%. Як правило, поштовхом, що запускає псоріаз, служить вплив на шкіру термічного, фізичного або хімічного характеру.

До фізичних факторів можна віднести різні механічні пошкодження шкіри – постійне тертя, опіки, травми, післяопераційні рубці, укуси комах, рентгенівське і сонячне опромінення.

До хімічних впливів можна віднести хімічні дерматити, токсичний вплив препаратів зовнішнього застосування.

Зовнішні прояви псоріазу починаються з появи на поверхні шкіри дрібних сухих лускатих новоутворень. Псоріатичні бляшки є нічим іншим, як надлишковим утворення дрібних капілярів, а так само збільшеною проліферацією макрофагів, лімфоцитів і кератиноцитів шкіри. Всі ці процеси призводять до потовщення шкіри в уражених захворюванням місцях, підняту її та освіти характерного, блідо-сірого кольору, що нагадують парафін, плям. При псоріазі плями розташовуються на зовнішній стороні поверхні суглобів.

Місце висипання псоріазних бляшок може бути абсолютно різним, аж до волосистої частини голови, підошов ніг, кистей рук, поверхні зовнішніх статевих органів і нігтів.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.