Новини світу. 16 жовтня. Прихильники Перехідної національної ради (ПНР) Лівії почали в неділю знесення стіни навколо резиденції колишнього лідера Лівії Муамара Каддафі в Тріполі.

Повстанці руйнуватимуть все, що належало Каддафі

“Ми будемо руйнувати все, що належить Каддафі. Ми хочемо, щоб мирна організація була побудована замість будинку Каддафі“, – наводить агентство слова Етамана Лельктаха, прихильника ПНР, якого, за його словами, призначили відповідальним за знесення Баб ель- Азізії.

Комплекс площею шість тисяч квадратних метрів, що носить назву Баб ель-Азізія, вважався офіційною столичною резиденцією Каддафі, звідки він керував країною і де він одночасно жив.

Як відзначає агентство, для знесення стіни використовуються бульдозери, що охороняються озброєними бійцями ПНР.

В середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. У місті Бенгазі на сході Лівії повстанці 27 лютого сформували Перехідну національну раду, яку оголосили єдиним легітимним органом влади в країні.

Радбез ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення бесполетної зони над Лівією. Операція в Лівії коаліційних сил почалася 19 березня. Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів – до кінця вересня.

Загони опозиції за підтримки авіації НАТО 22 серпня зайняли більшу частину лівійської столиці Тріполі. На наступний день сили повстанців змогли взяти останній оплот урядових військ – укріплений квартал Баб-аль-Азізія, де розташована резиденція Каддафі. Після цього Нацрада оголосила про свою остаточну перемогу над колишнім режимом.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.