Новини світу. 13 жовтня. Правозахисна організація “Міжнародна амністія” (Amnesty International) закликала владу Канади заарештувати колишнього президента США Джорджа Буша-молодшого і піддати його кримінальному переслідуванню.

Джордж Буш
Джордж Буш

На думку правозахисників, Буш повинен понести відповідальність за порушення прав людини і тортури, що застосовувалися з його відома співробітниками ЦРУ до підозрюваних в тероризмі.

Будучи президентом, Буш особисто дав дозвіл на “розширені методи ведення допитів”, а в 2010 році визнав, що санкціонував застосування імітації утоплення стосовно передбачуваних терористів.

Правозахисна організація зазначає, що міжнародне співтовариство має притягнути до відповідальності Буша, так як це відмовляється зробити влада США. “Міжнародна амністія” попередила владу Канади про те, що бездіяльність у даному питанні буде порушенням Конвенції ООН проти катувань.

Буш має прибути до Канади 20 жовтня для участі в економічному саміті, який пройде в місті Суррей в провінції Британська Колумбія. Зазначається, що “Міжнародна амністія” направила своє звернення владі Канади ще у вересні 2011 року, проте інформація про це була опублікована тільки зараз.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.