Новини науки 23 жовтня. Ірландські вчені стверджують, що пральні машини, а точніше крихітні шматочки синтетичних волокон, що відділяються від штучних тканин під час прання, здатні нанести набагато більшу шкоду світовому океану, ніж велике побутове сміття.

пральна машина
Пральні машини шкодять океану

Дослідникам, завдяки дослідам з пральними машинами, вдалося довести, що середній за розміром предмет одягу, виготовлений з синтетичної речовини – акрилу, здатний при машинному пранні втрачати більше 1900 волокон.

За їхніми розрахунками синтетичні мікрочастинки безперешкодно потрапляють у стічні води, які, в кінцевому результаті, опиняються в Світовому океані і є одним з основних джерел забруднень.

Ірландські екологи впевнені, що даний вид відходів небезпечний ще й тим, що морські тварини, найчастіше, не можуть розгледіти прозорі частинки, які плавають по поверхні, і токсини потрапляють їм в шлунок, часто стаючи причиною летальних результатів. “Чим менші частки, тим більшої шкоди вони можуть завдати, – стверджує доктор Браун. – Медичні висновки свідчать, що вони дуже небезпечні”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.