Новини науки. 3 жовтня. Позіхання вказує не тільки на бажання поспати або нудьгу. Згідно з результатами нового дослідження, бажання позіхати може сигналізувати про перегрівання головного мозку.

позіхання
Позіхання відновлює оптимальну температуру мозку

Для того, щоб підтримати температуру мозку в нормі, нам необхідно вдихнути побільше свіжого повітря.

Дослідники з університету Прайстона, США, помітили, що взимку люди позіхають частіше, ніж влітку, особливо, провівши досить часу на вулиці.

«Коли навколишня температура перевищує температуру тіла, ми рідше позіхаємо, адже глибокий вдих теплого повітря не охолодить наш організм», – пояснюють учені.

Провівши інтерв’ю з 800 волонтерами, вчені помітили, що взимку під час опитування позіхали половина з них, а влітку – лише чверть. Також, бажання позіхати залежить від кількості часу, проведеного на свіжому повітрі.

Дослідники вважають, що позіхання діє на зразок радіатора в машині, зменшуючи кількість крові в перегрітому мозку і поставляючи туди охолоджену кров з легень. «Позіхання необхідне для поліпшення розумового процесу і уважності, оскільки відновлює оптимальну температуру мозку. Перегрітий мозок працює неефективно», – вважають вчені.

Крім іншого, люди позіхають спонтанно через втому, стресу, зміни у фізичній і розумовій роботі, а також згідно з циркадними ритмами. Позіхання може бути заразливим. Коли людина бачить, чує або думає про позіхання, вона теж починає мимоволі позіхати.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.