Новини здоров’я. 20 жовтня. Дослідники з Іспанії довели, що жінки з надлишковою вагою ризикують захворіти раком грудей в більш ранньому віці, ніж їх стрункі однолітки.

Ожиріння додає шансів захворіти раком молочної залози

У ході дослідження за участю 524 жінок з раком молочної залози вчені виявили, що ті з спостережуваних, у кого менструації почалися рано – від 9 до 10 років – захворіли раком молочної залози в більш молодому віці. Крім цього, хвороба розвивається раніше у повних жінок, а у пацієнток з ожирінням ймовірність була найбільш високою.

Дослідники проаналізували раціон харчування хворих з нормальною вагою, повних і з патологічним ожирінням, і зіставили з віком на момент встановлення діагнозу. Жінки зі спадковою схильністю до раку були відокремлені від основної групи.

У результаті виявилося, що ожиріння пов’язане з діагнозом раку в більш молодому віці. Ці дані контрастують з результатами, отриманими раніше, згідно з якими у людей з більш високим індексом маси ризик захворіти на рак молочної залози знижується.

Хоча експерти вважають генетичну схильність дуже вагомим чинником (18% жінок з ожирінням мали сімейну історію хвороби), дослідження показало, що ожиріння, особливо в найважчих випадках, є найбільш значущою причиною розвитку хвороби в ранньому віці.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.