Новини світу. 20 жовтня. Новим вождем племені черокі обраний Білл Джон Бейкер.

Білл Джон Бейкер став новим вождем племені черокі

Його суперником на виборах був Чед Сміт, який очолював плем’я черокі протягом останніх 12 років.

Сміт намагався оскаржити підсумки виборів, що відбулися 24 вересня, однак Верховний суд черокі не прийняв його апеляцію. Як пише Muskogee Phoenix, колишній вождь племені стверджував, що в ході виборів було допущено низку порушень. Зокрема, Сміт поскаржився на те, що у виборах брали участь нащадки чорношкірих рабів, які колись належали племені, а це суперечить законам племені.

Суперечка про участь негрів у виборах вождя племені черокі почався ще влітку 2011 року, після того як невдало закінчилися перші вибори вождя, що проводилися в червні. Голоси, подані на цих виборах, чотири рази перераховувалися, після чого суд племені скасував результати голосування, і вибори було вирішено провести заново.

Повторне голосування було призначене на 24 вересня. Незадовго до цієї дати Верховний суд черокі виніс рішення, згідно з яким нащадки належали племені чорношкірих рабів не можуть брати участь в голосуванні. Згодом, однак, це рішення було скасовано федеральним судом США, а крім того, проти нього виступило саме плем’я.

У результаті близько 1200 чорношкірих членів племені черокі, що мають право голосу, отримали право брати участь у виборах. Відмовляючи в скарзі Сміту, суд черокі взяв до уваги той факт, що, навіть якби негри не брали участь в голосуванні, Бейкер все одно отримав би перемогу, оскільки випередив Сміта на 1500 голосів.

Черокі є другим за чисельністю індіанським народом у США і нараховує близько 300 тисяч чоловік. Плем’я вважається одним з найбагатших – його бізнес (в основному казино і виробничі підприємства) оцінюється приблизно в один мільярд доларів.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.