Новини здоров’я. 26 жовтня. Американські вчені виявили зв’язок між вживанням солодких газованих напоїв і агресивною поведінкою у підлітків.

Підлітки, які п'ють багато солодких газованих напоїв, більше схильні до прояву агресії

Підлітки, які п’ють багато солодких газованих напоїв, більше схильні до прояву агресії. Можливо, в цьому винен цукор або кофеїн, які в надлишку містяться в цих напоях, або інші особливості способу життя тінейджерів, що віддають перевагу колі і спрайту іншим, а не більш здоровим альтернативам.

Також може бути, що пристрасть до цих напоїв вказує на те, що у підлітка вже є тенденції до агресивної поведінки, або його спосіб життя і виховання залишають бажати кращого.

«Солодкі газовані напої – це як прапор, що сигналізує про те, що щось не так», – відзначають дослідники. В їх роботі взяли участь 1900 школярів, яких опитували про те, як часто вони п’ють кока-колу і подібні напої, а також про їхні звички та випадки агресії по відношенню до рідних і знайомих.

У результаті виявилося, що майже 43% підлітків, які пили 14 банок кока-коли на тиждень або більше, носили з собою зброю. Серед тих, хто пив менше 1 банки на тиждень, зброя була лише у 23%. Близько 22% підлітків, що випивали 2-4 банки кока-коли на тиждень час від часу носили з собою ніж або пістолет.

Приблизно таким же було співвідношення між агресивністю і вживанням солодких газованих напоїв. Майже 27% тінейджерів, які пили більше 15 банок на тиждень, зізналися в тому, що нападали на своїх романтичних партнерів з кулаками, на відміну від 15% серед тих, хто майже не пив цих напоїв.

Серед любителів коли 59% проявляли насильство по відношенню до однолітків і 45% по відношенню до братів і сестер (35% і 25% відповідно серед тих, хто пив найменшу кількість таких напоїв на тиждень).

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.