Новини науки. 12 жовтня. Компанія Sierra Nevada оголосила, що перший політ її космічного корабля Dream Chaser відбудеться влітку 2012 року.

Dream Chaser вперше вилетить влітку 2012 року

Апарат без екіпажу підніме в повітря літак WhiteKnightTwo компанії Virgin Intergalactic. На висоті кількох десятків кілометрів корабель від’єднається і підніметься до межі космічного простору (перший політ буде суборбітальний). Аналогічним чином літак повинен виводити в верхні шари атмосфери власне напрацювання Virgin – корабель SpaceShipTwo, призначений для туристичних польотів.

Раніше стало відомо, що в період з липня 2012-го по квітень 2014 NASA планує витратити на космічних “приватників” 1,6 мільярда доларів. Це другий етап програми Commercial Crew Development (CCDev – розвитку комерційних пілотованих систем), в рамках якої космічне агентство серед іншого надає приватним компаніям доступ до власних ресурсів і експертів.

Старт Dream Chaser став можливий тому, що Американське космічне агентство обіцяло Sierra Nevada премію в розмірі 25,6 мільйонів доларів, якщо в рамках другого етапу CCDev компанія досягне так званих важливих етапів у розробці проекту. Ймовірно, перший суборбітальний політ відноситься до подібних етапів.

Розробкою нового пілотованого корабля Dream Chaser займаються компанії Boeing, SpaceX, Sierra Nevada Corp. і Blue Origin. Метою робіт є створення ефективного, недорогого і комерційно вигідного способу доставки астронавтів і вантажів на орбіту, зокрема на Міжнародну космічну станцію. В даний час єдиним засобом доставки астронавтів у космос є російські “Союзи“.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.