Новини України. 3 жовтня. Відео. Перед початком слухань в Деснянському районному суді справи про загибель Ігоря Індила з новим суддею – Олексієм Панасюком, в інтернеті з’явилося відео смерті студента в райвідділку міліції.

Суд розглядає справу про смерть Ігоря Індила

Перший суддя вирішив, що слідство не розібралося і відправив справу на дорозслідування. Але прокуратура домоглася перегляду цього рішення і суд знову розглядає смерть Ігоря, не звинувачуючи нікого в цій смерті, нагадує сайт “Свідомо”.

Міліціонер Сергій Приходько, який затримав студента, звинувачується в перевищенні службових обов’язків, насильстві та приниження гідності Ігоря Індила (максимальне покарання – від трьох до восьми років ув’язнення). Інший підсудний – міліціонер Сергій Коваленко – звинувачується у службовій недбалості, що спричинила порушення прав загиблого (штраф, виправні роботи до 2 років або ув’язнення до 3 років). Ні одному з них не інкримінується застосування тортур, катування, що призвели до смерті, що означає ув’язнення від 7 до 10 років.

Олександр Заруцький, адвокат батьків Індила неодноразово подавав клопотання про додаткове розслідування причин смерті. Олександр, який веде цю справу безкоштовно, вважає: покази суперечать відео з камер спостережень.

На тяжкому алкогольному сп’янінні Ігоря побудовано багато пояснень міліції: від причини затримання у його гуртожитку до власне смерті від падіння. Згідно експертизи, у крові Індила має бути від 3.06 до 2.91 проміле, і він повинен йти хитаючись, зі значно порушеною координацією рухів.

Через годину після входу до міліції, Ігор вже самостійно не пересувається. О 21:49 міліціонер Приходько затягує його до кімнати для адміністративно затриманих (дивіться в лівому ніжньому куті). Це суперечить показам начебто друга Ігоря Олександра Хоменка, який стверджував на суді, що хтось із працівників міліції супроводжував Ігоря до камери, і Ігор самостійно ліг на лавку, відзначає видання.

Ігор лежить на підлозі, міліціонери не звертають на нього жодної уваги. Це суперечить показам іншого затриманого Анатолія Римара, який заявив суду, що Ігор сам ліг на лавку і спокійно спав там майже до 5-ої ранку.

О 22:11 Ігор Індило вперше починає рухатися після 20 хвилин нерухомого лежання на підлозі. Якщо він справді перебував у стані тяжкого алкогольного сп’яніння, то мав безпробудно спати. А от якщо вже отримані травми тиснуть на мозок, така поведінка є можливою, пише “Свідомо”. Після трьох годин неспокійних рухів Ігор лягає на лавку.

О 01:23 Ігор падає з лавки. Саме це падіння начебто спричинило закриту черепно-мозкову травму з переломом кісток склепіння і основи черепа. При цьому ніхто з експертів не пояснює, якщо це падіння було настільки сильним – чому не залишилося на інших частинах тіла слідів від травми? Тобто кістки черепа зламалися, а ось хоча б синців від ударів на вилиці та вусі нема. Двоє затриманих з сусідніх камер також не прокинулися: то чи було падіння настільки сильним? Це падіння бачить міліціонер Коваленко.

За висновком експертизи, Ігор помер близько 03:00. Приблизно у цей же ж час помічник оперативного чергового Олексій Жижерін виводить одного з затриманих, обходячи тіло Ігоря.

Міліціонер вирішив перевернути Ігоря ногою. О 04:51 стан Ігоря зацікавив працівника міліції. На суді Жижерін пояснив: «Нагинаючись над ним правою рукою, я взяв його за передпліччя та за допомогою ноги перевернув його на живіт. Після цього я вийшов з камери. Зрозумівши, що Індилу погано, я пішов викликати швидку».

О 05:03 мертвого Ігоря поливають з пляшки з водою.

О 05:14 до камери заходять лікарі швидкої. Вони констатують біологічну смерть Індила.

Нагадаємо, ГУ МВС в Києві назвало причиною смерті Індило, який у травні 2010 року вночі був доставлений до Шевченківського райуправління і на наступний ранок був знайдений мертвим у камері, закриту черепно-мозкову травму, яку він отримав нібито після падіння з ліжка через сильне алкогольне сп’яніння.

Newsmarket, Свідомо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.