Новини України. 12 жовтня. Відміна переходу на зимовий час завдасть підприємствам обленерго значних збитків і проблем з налаштуванням лічильників.

лічильники
Обленерго має низку проблем через рішення Верховної ради

Про це начальник управління Національної комісії регулювання електроенергетики Владислав Попович, інформує прес-служба МНС.

За його словами, рішення Верховної Ради захопило зненацька енергетиків, оскільки фактично весь оптовий ринок здійснює облік погодинно, лічильники фактично всі прив’язані до часу.

“На оптовому рівні в Україні 13 тисяч таких точок обліку і 200 тисяч на рівні роздрібного ринку, це споживачі побутові і промислові. Відповідно, прийняті зміни вимагають перепрограмування всіх лічильників, що фізично неможливо виконати у термін до 30 жовтня. Лічильники, не зважаючи на рішення Верховної Ради, 30 жовтня перейдуть на зимовий час”, – сказав він.

“Зараз є інформація, що багато обленерго дають приписи для споживачів щодо термінового перепрограмування лічильників. Якщо частину лічильників вдасться перепрограмувати, а частину ні, година розбалансу по комерційному обліку – це значні втрати. При цьому на сьогодні не можна прогнозувати, які будуть наслідки для системи комерційного обліку оптово-роздрібного ринку”, – розповів Попович.

Владислав Попович також повідомив, що це рішення потягне за собою значні витрати на перепрограмування – 82 гривні на один лічильник, при тому, що частина з них не підлягає перепрограмуванню і потребує заміни. Він також наголосив, що деякі обленерго просять 500 грн. за перепрограмування обладнання.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.