Новини світу. 14 жовтня. Відео. Ренджери Централ-парку в Нью-Йорку на своєму офіційному сайті закликають городян відмовитися від традиції випускати своїх улюблених черепашок в знаменитий Черепашачий ставок.

Черепашачий ставок перенаселений тваринами

Перших черепах запустили в ставок власники парку в 1980 році. Традиція виростити забавну крихітку в панцирі і відпустити її на волю стала набирати розмаху в нинішньому тисячолітті розквіту “зелених поглядів”.

У результаті ставок виявився перенаселеним, перетворившись, по суті, в комуналку для цих стародавніх плазунів, які насправді не схильні до колективного способу життя і на свободі завжди віддають перевагу самотності і усамітненню.

Нью-Йорк любить своїх черепах, що мешкають в Централ-парку. Це і сухопутні, які мирно пасуться на галявинах зоопарку. Вони більші, хоча й набагато миролюбніші за своїх водяних побратимів, віддаючи перевагу рослинній їжі.

Водні – хижаки за натурою, і їх побоюються навіть качки та гуси, які перевершують за розміром. На місце підгодівлі колишніх домашніх, а нині лібералізованих, тварин постійно приходять їхні колишні господарі, в надії на зустріч з власним вихованцем.

Перша відома науці черепаха Odontochelys semitestacea, яка була зубастою, з’явилася 220 мільйонів років тому в мезозойську еру. Найбільшою з відомих науці вважається черепаха архелон (Archelon ischyros), яка жила в крейдяному періоді і мешкала в морі, – її скелет часом перевищує 4 метри, що дозволяє припустити, що вага прародительки нинішніх домашніх вихованців сягала більше двох тонн.

Черепахи прекрасно розрізняють кольори і саме на них, а не на запах, орієнтуються в першу чергу в пошуках їжі. Сухопутних черепах особливо приваблює червоний колір і їм більше подобаються фрукти та овочі саме в цій колірній гаммі. А із зелені їм більше подобається світлий відтінок, ніж насичена густота. Але мешканці перенаселеного Черепашачого ставка з вдячністю приймають милостині будь-якого кольору.

При тестуванні на інтелект черепахи показують досить високі результати, перевершуючи в наукових експериментах рептилій, деяких ссавців, птахів та кролів. У класичному описаному експерименті всі тварини повинні були вирішити одну логічну задачу: куди зник виданий їм корм? Черепаха виявилася єдиною, хто зрозумів, що треба йти вздовж ширми, щоб знайти забрану годівницю.

У Флориді є місцевий закон, що забороняє в сезон відкладання яєць турбувати цих плазунів, голосно розмовляти або проїжджати з увімкненими фарами повз міський Черепашачий пляж. Американці вважають, що черепашки можуть втратити орієнтацію і заблукати в місті.

ВІДЕО

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.