Новини науки. 3 жовтня. Нобелівську премію з медицини присудили трьом науковцям, які розкрили ключові секрети того, як працює людська імунна система.

Науковці рокрили секрети роботи імунної системи

Серед лауреатів: американський вчений Брюс Бойтлер, виходець з Люксембургу Жюль Хофманн, який нині працює у Франції, а також Ральф Штайнман, який народився в Канаді, але зараз живе у США.

“Цьогорічні нобелівські лауреати докорінно змінили наше розуміння імунної системи, відкривши ключові принципи її активації”, – йдеться у заяві шведського Королівського Каролінського інституту.

Половину грошової премії у майже півтора мільйони доларів розділять між собою Бойтлер та Хоффман, решту віддадуть Штайнману.

Робота цих трьох учених мала неабияке значення для розробки вакцин від інфекційних хвороб, а також для розробки новаторських підходів до лікування раку. Їхні розробки заклали основу нового тренду під назвою “терапевтичні вакцини”, які стимулюють імунну систему і змушують її атакувати пухлини.

Вперше нагороди за здобутки в науці, літературі та діяльності, спрямованій на досягнення миру, вручили у 1901 році відповідно до заповіту бізнесмена та винахідника динаміту Альфреда Нобеля.

Щодня упродовж тижня ставатимуть відомі імена лауреатів найпрестижнішої у світі премії. У вівторок оприлюднять ім’я нобелівського лауреата з фізики, у середу – з хімії, у четвер – з літератури, у п’ятницю – премії миру, а наступного понеділка назвуть ім’я нобелівського лауреата з економіки.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.