Новини науки. 2 жовтня. Відео. Сухе молоко разом з іншими натуральними інгредієнтами стало сировиною для волокна, розробленого німецькими дослідниками.

Одяг QMilch роблять із сухого молока

Технологія QMilch створена мікробіологом і модельєром Анке Домашке, якій допомагали фахівці Бременського інституту волокнистих матеріалів.

Щоб отримати основу для біотканини, необхідно помістити порошкове молоко і інші речовини природного походження (точний склад поки тримається в секреті) у пристрій на зразок м’ясорубки. Результатом стане ниткоподібним матеріал: з цієї пряжі і буде зшитий одяг.

З одягом з природних матеріалів, що відрізняється від звичної для нас бавовни, експериментують багато текстильних компанії, включаючи лідерів галузі. Як мінімум це сильний рекламний хід, оскільки в наші дні жителі розвинених країн стали приділяти більше уваги екології, вважає Хайке Шойер з Міжнародної асоціації натурального текстилю (IVN).

З іншого боку, багато тканин з органіки дуже дорогі і не можуть поки отримати масового поширення. До того ж позитивний ефект при носінні такого одягу в порівнянні з синтетикою ще належить довести науково, зауважує професор Фраунгоферовского інституту прикладних досліджень полімерів (Fraunhofer IAP) Ханс-Петер Фінк.

Як би там не було, пані Домашке та інші ентузіасти QMilch налаштовані оптимістично. Вони роблять акцент на користь для шкіри, яку приносить тканина з молока, а також на можливості її використання в медичних цілях.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.