Новини України. 10 жовтня. Здати іноземну валюту можна буде, лише пред’явивши паспорт, без його ксерокопіювання.

Обмінювати валюту буде простіше

Так в Національному банку України мають намір спростити валютообмінні операції, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

Головною причиною зниження міжнародних резервів Нацбанку на $3,26 млрд. у вересні стала активна скупка валюти населенням. Як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, за перший місяць осені населення продало банкам $1,5 млрд., тоді як купило більш ніж удвічі більше – $3,5 млрд.

“Переоцінка валют, які є у нас в резервах, теж мала місце, але ажіотажне перевищення попиту з боку населення над продажем в окремі дні становило понад $200 млн.”, – сказав він.

При цьому чисте негативне сальдо операцій НБУ на міжбанку досягло $1,9 млрд.

За словами Юрія Колобова, основний попит на валюту, який фіксується як покупка її громадянами, формував тіньовий ринок продажу товарів. Ця цифра була б більше, якби не постанова НБУ N278, згідно з яким громадяни з 23 вересня зобов’язані при валютообмінних операціях пред’являти паспорт для ксерокопіювання.

Нагадаємо, 23 вересня вступили в силу нові правила обміну валют. Національний банк України зобов’язав банки та фінансові установи здійснювати операції з купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків на суму, що не перевищує 50 тис. гривень, тільки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.