Новини світу. 19 жовтня. Мексиканський наркобарон Хоакін Гусман Лоері, більш відомий за прізвиськом “Ель-Чапо” (Коротун), знаходиться в США.

Ель Чапо перебуває в США

Про це заявив президент Мексики Феліпе Кальдерон.

“Його немає на території Мексики, і я припускаю, що він перебуває на території США. Нас дивує той факт, що він (“Ель-Чапо”) і його дружина почуваються так спокійно в Сполучених Штатах“, – підкреслив Кальдерон.

Президент Мексики фактично звинуватив владу США в потуранні наркобарону, який зміг вивести в США і свою сім’ю.

“Хто ще з мексиканських злочинних ватажків міг би почувати себе спокійніше, проживаючи північніше мексикансько-американського кордону? Хто дозволив йому перевести свою сім’ю в США?” – питається Кальдерон.

Свого часу за Лоері США оголосили винагороду в розмірі 5 мільйонів доларів. Це була одна з найбільших нагород в історії міжнародної боротьби з наркомафією. Згідно з рейтингом мільярдерів журналу Forbes, цей наркобарон входить в список найбагатших людей світу. Forbes назвав “Ель-Чапо” одним з найвпливовіших людей в світі, який практично поодинці контролює весь кокаїновий ринок США. Щорічні доходи Лоері від нелегального розповсюдження наркотиків в США складає 323 мільйони доларів.

Відзначимо, після приходу до влади в Мексиці Феліпе Кальдерон оголосив війну наркокартелям. Боротьбу з організованою злочинністю він використовує в передвиборчій кампанії.

В результаті війни мексиканських наркокартелів один з одним і проти сил федерального уряду з 2006 року загинули вже більше 40 тисяч людей, десятки тисяч жителів були змушені покинути свої будинки, що опинилися фактично в зоні бойових дій наркомафії.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.