Новини світу. 1 жовтня. Наймасштабніша антициганська акція протесту пройшла сьогодні в болгарській столиці. Участь у ній взяли близько 3 тис. людей.

антициганський протест
Масштабний антициганський протест пройшов у Софії

У центрі Софії більш, ніж на дві години було перекрито рух автотранспорту.

При посиленому поліцейському контролі мітингувальники пройшли по колу через все місто від Національного будинку культури по бульвару Вітоша до Народних зборів (парламенту), минаючи Софійський університет, і повернулися до вихідної точки.

У будівлі законодавчих зборів були виставлені металеві загородження, підступи до яких охороняли співробітники спецназу. Протестувальники йшли з плакатами “Не будь рабом у власній країні”, “Коли право перетворюється на безправ’я, опір необхідно”, скандуючи “Болгарія: свобода або смерть”, “Болгарія для болгар”, “Болгарія без циган”. Учасники мітингу організували також свій загін з добровольців з характерними білими пов’язками, який охороняв порядок під час акції.

“Ми проводимо мирну ходу, щоб привернути увагу влади до проблеми рівноправності всіх громадян. Ми не хочемо піддаватися циганському терору у власній країні”, – повідомив організатор ходи від Болгарського національного союзу Пламен Дімітров.

Нагадаємо, акція протесту пов’язана з подією, що сталася 22 вересня. Автомобіль, який належить Кирилу Рашкову, збив на смерть 19-річного жителя болгарського села Катуніца Ангела Петрова. Селяни підпалили один з будинків циганського барона, вчинивши опір прибулим силам поліції.

Ескалація конфлікту сталася в наступні дні, коли в село прибули сотні футбольних фанатів з Пловдіва. Вони почали підпалювати автомобілі і закидати будинок Рашкова пляшками із запальною сумішшю. В результаті заворушень від серцевого нападу помер 17-річний підліток. Потім хвиля протесту захлеснула всю Болгарію, в кожному місті протягом тижня проходили антициганські мітинги.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.