Новини здоров’я. 2 жовтня. Навіть невелике підвищення тиску збільшує ризик розвитку інсульту в майбутньому, попереджають вчені.

Навіть невелике підвищення тиску збільшує ризик розвитку інсульту

Лікарі закликають всіх людей, у яких є ознаки гіпертонії, переглянути свої звички.

Якщо ваш тиск хоч трохи перевищує норму (це явище відоме як предгіпертонія), вам слід знати про те, що ви потрапляєте до групи підвищеного ризику розвитку інсульту. Нормальний кров’яний тиск становить 120/80. Предгіпертензія – це коли перший показник коливається від 120 до 139, а другий – між 80 і 90.

У дослідженні, проведеному вченими з університету Каліфорнії, США, були проаналізовані 12 робіт на тему зв’язку між тиском і інсультами, в яких взяли участь загалом половина мільйона осіб із США, Японії, Китаю та Індії. Вчені вирахували, що люди з гіпертонією, що ніколи раніше не скаржилися на проблеми з серцем, страждають від інсульту на 55% частіше, ніж люди з нормальним кров’яним тиском.

Коли дослідники поділили учасників на дві групи, виявилося, що тиск 130-139/85-89 асоціюється з підвищенням ризику інсульту на 79%. Що стосується людей з тиском 120-129/80-84, у них шанси постраждати від інсульту майже не збільшувалися. Цікаво, що найбільш помітний зв’язок між предгіпертонією та інсультом була в учасників молодше 65 років.

«Інсульт – четверта за поширеністю причина смерті та інвалідизації в США, і якщо у вас спостерігається предгіпертонія, вам слід серйозно переглянути свій спосіб життя, щоб знизити ризик інсульту», – попереджають експерти, нагадуючи, що основними заходами профілактики є здорове харчування, фізична активність і відмова від шкідливих звичок, таких як куріння.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.