Новини науки. 21 жовтня. Група науковців, яка була спеціально створена, щоб стежити за глобальним потеплінням, дійшла висновку, що поверхня Землі таки стає теплішою.

На Землі відбувається глобальне потепління

Проект під назвою The Berkeley Earth Project використав нові методи та дані, і дійшов тих самих висновків щодо тенденцій потепління, що й Британський гідрометеоцентр та американська НАСА.

Проект фінансувався із джерел, які підтримують організації, що лобіюють проти дій, які призводять до кліматичних змін.

Так званий рух “Climategate”, створений у 2009 році, твердить, що більшість даних про глобальне потепління є перебільшеними.

Тоді хакери проникли в електронні листи науковців із британського Університету Східної Англії та оприлюднили їх в інтернеті, щоб критики змогли говорити про маніпуляції щодо даних про кліматичні зміни.

Тепер The Berkeley group каже, що знайшла додаткові докази, що зміни температур над Північною Атлантикою можуть бути головною причиною, чому середня температура Землі коливається з року в рік по цілій планеті.

Проект створив професор фізики в Каліфорнійському університеті Річард Маллер, який був стурбований твердженнями, що команди дослідників кліматичних змін не були достатньо відкритими щодо тих даних, якими вони володіли.

Він зібрав команду із десяти науковців, переважно фізиків, серед яких був і Сол Перлмуттер – лауреат цьогорічної Нобелівської премії з фізики.

“Це принципово. Наука має бути відкритою, і всі дані мають бути доступними”, – наголосив пан Маллер в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

Група дослідила також твердження “скептичних блоггерів”, що дані про температури з метеорологічних станцій не продемонстрували тенденцію реального глобального потепління.

Блоггери твердили, що ті станції встановили потепління тому, що розташовані неподалік великих міст, які постійно зростають, і як наслідок, створюється урбаністичний ефект тепла.

The Berkeley group зберегла дані майже 40 тисяч станцій в усьому світі, чия інформація свідчила про зростання температур.

Ця група науковців також розробила новий метод аналізу даних, щоб відстежити зміни температур на суходолі з 1800-го року.

Їхній графік продемонстрував таку ж картину, як і в спеціалістів із НАСА та британських метеорологів, – із 1950-х років температура почала різко зростати.

“Найбільшою несподіванкою було те, що наші результати були настільки близькими із попередніми дослідженнями в США та Британії“, – сказав пан Маллен.

Група встановила, що з 1950-х років середня температура на суходолі зросла на один градус за Цельсієм.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.